Материнская плата GIGABYTE GA A520M AORUS ELITE A520 Micro ATX AMD A520 DDR4 M.2 RGB FUSION 2,0 Smart Fan 5 Socket AM4

A520M AORUS ELITE (rev. 1.x)

A520M AORUS ELITE(1.0)

With Smart Fan 5 users can ensure that their gaming PC can maintain its performance while staying cool. Smart Fan 5 allows users to interchange their fan headers to reflect different thermal sensors at different locations on the motherboard. Not only that, with Smart Fan 5 more hybrid fan headers that support both PWM and Voltage mode fans have been introduced to make the motherboard more liquid cooling friendly.

Fan Connectors
Internal Temperature Sensors

Achieve fan silence. With Fan Stop, map any fan to stop completely when temperatures drop below a specified threshold. Which fan stops, based on readings from which sensor, and at what temperature—all of it can be customized to your liking.

Assume complete control over your liquid cooling setup! Smart Fan 5 receives up-to-the-second information on flow-rate through the Hybrid Fan Pin Headers—giving you absolute mastery over your PC.
All Hybrid Fan Headers can automatically detect the type of cooling device whether it be fan or pump with different PWM or Voltage mode.

Gigabyte A520 AORUS ELITE AMD A520 AM4 DDR4 ATX Anakart Yorumları

  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe’de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe’den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.

Akakçe alışverişçiler için ücretsiz bir fiyat bilgisi servisidir. Servis sadece online verilir, telefon desteği sağlanmaz.

Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

Добавить комментарий